Mosty kratowe ACROW

Acrow Bridge

Mosty składane ACROW - zastosowanie

Most składany Acrow 700XS może być stosowany jako:

  • stały obiekt drogowy,
  • most tymczasowy,
  • kładka dla pieszych,most tymczasowy
  • most technologiczny.

     

ViaCon Polska oferuje możliwość dzierżawy lub zakupu. Nasz dział techniczny służy pomocą w zakresie projektowania rozwiązań z zastosowaniem mostów Acrow.

Nasz most składany posiada Aprobatę Techniczną Insytutu Badawczego Dróg i Mostów Nr AT/2009-03-02487.

System składanych mostów kratownicowych ACROW 700XS oparty jest na doskonale znanym na świecie systemie mostów Baileya. Główne elementy systemu to panele kratownicowe, poprzecznice dwuteowe, pomosty stalowe i elementy złączne.


Most składany posiada szeroką możliwość konfiguracji co znacznie ułatwia dostosowanie konstrukcji do różnych wymagań projektowych w zakresie rospiętości przęseł, szerokości jezdni i klas obciążeń.

most tymczasowy Acrow

Mosty składane mogą zostać wybudowane jako konstrukcje jednoprzęsłowe lub wieloprzęsłowe. Mosty wieloprzęsłowe można zaprojektować jako konstrukcje ciągłe z podporami pośrednimi lub jako konstrukcje wolnopodparte, które składają się z szeregu pojedynczych przęseł.

 

Most kratowy ACROW - montaż


Powtarzalność elementów jest dodatkową zaletą mostów kratowych ACROW® 700XS. Dzięki temu montaż może być przeprowadzony przez kilkuosobowe brygady wyposażone w ogólnodostępne i nieskomplikowane narzędzia.


Zastosowanie mostu kratowego ACROW® 700XS możliwe jest w różnych warunkach terenowych. Montaż możliwy jest zarówno metodą nasuwania jak i wstawiania dźwigiem gotowych przęseł na wcześniej przygotowane podpory.

Elementy konstrukcyjne mostów wykonane są ze stali wysokiej wytrzymałości oraz zabezpieczone antykorozyjnie przez cynkowanie ogniowe o grubości powłoki 610 g/m2. Gwarantuje to wieloletnią ochronę przed działaniem niesprzyjających warunków pogodowych.

 mosty tymczasowe ViaCon
Krótki czas potrzebny do realizacji przeprawy powoduje, że mosty składane ACROW® 700XS idealnie nadają się do zastosowania w przypadku nagłych awarii istniejących obiektów, podczas realizacji inwestycji drogowo – mostowych czy w miejscach dotkniętych klęskami żywiołowymi.

 

Mosty tymczasowe Acrow – zalety


Głównymi zaletami mostów tymczasowych Acrow są szybkość montażu i demontażu oraz łatwość adaptacji do warunków miejscowych.
Most tymczasowy to również możliwość wielokrotnego zastosowania w rożnych układach statycznych i montażowych oraz możliwość montażu i demontażu bez rusztowań pomocniczych.
Dodatkowym plusem jest też niewielka liczba różnorodnych części z nieskomplikowanymi złączami.
Wzajemna wymienność jednakowych elementów między sobą i łatwość transportu to kolejne cechy charakteryzujące most tymczasowy.

 

Do pobrania

Zapytaj o produkt

Wybierz oddział:

Maciej Węgrzynowski

Kierownik Produktu Mosty Acrow Kierownik Produktu ConSpan