System ścian oporowych ViaWall B Mesh

Ściany oporowe ViaWall B

ViaWall B jest to system ścian oporowych, w którym częścią licową oraz częścią zbrojącą nasyp są siatki stalowe.

Siatki

W systemie ścian oporowych Viamesh wyróżniamy dwa rodzaje siatek:system ścian oporowych

  • siatka główna w kształcie litery L będąca  zarówno licem jak i elementem kotwiącym,
  • siatka pomocnicza, która stanowi jedynie lico ściany, o rozstawie prętów 100x250 mm.


Siatki główne i pomocnicze wykonane są ze zgrzewanych prętów stalowych ze stali klasy A-III i wyższej o średnicach prętów od 6 do 12 mm. W celu ochrony siatki przed korozją wszystkie elementy systemu pokrywa warstwa cynku o masie powłoki min. 600 g/m2.

Zasypka

W części licowej  jako zasypkę stosujemy kruszywo naturalne lub łamane o uziarnieniu 80/250. W pozostałej części, na długości zakotwienia siatek, używane jest naturalne lub łamane kruszywo o uziarnieniu 0/80 o wskaźniku różnoziarnistości Cu ≥ 4, oraz wskaźniku krzywizny Cc≥ 1÷3 (określone wg PN-86/B-02480), zagęszczone do wskaźnika zagęszczenia Ismin=0,97 wg próby Proctora.

Pomiędzy zasypka z części licowej ściany o uziarnieniu 80/250 a zasypka z części zbrojącej o uziarnieniu 0/80 stosujemy geowłóknine
separacyjna.

Pomiędzy zasypką z części licowej ściany o uziarnieniu 80/250 a zasypką z części zbrojącej o uziarnieniu 0/80 stosujemy geowłókninę separacyjną.

Zalety stosowania ViaWall Mesh

  • szybki i ekonomiczny system ścian oporowych,ViaWall B
  • prosty w montażu i niezależny od warunków atmosferycznych (uzależniony jedynie od możliwości zagęszczenia zasypki),
  • dzięki stosowaniu kamienia naturalnego w części licowej system idealnie komponuje się ze środowiskiem naturalnym np.: na terenach górzystych.

Do pobrania

zbrojenie nasypu siatkami stalowe siatki zabezpieczające nasyp pierwszy etap budowy wiaduktu kamienie siatka stalowa zabezpieczająca nasyp kamienny kamienie i siatka stalowa kamienne wyrobisko stalowe pręty kamienna ściana oporowa ściana oporowa przy tunelu przejazd

Zapytaj o produkt

Wybierz oddział:

Maciej Wiśniewski

Koordynator Produktu Ściany Oporowe