UltraCor® to największe i najbardziej wytrzymałe konstrukcje z blachy falistej, o wyjątkowej rozpiętości wpisanej do Księgi Rekordów Guinnessa. Powszechnie stosowane do budowy mostów, tuneli i wiaduktów, łączą zalety lekkiej konstrukcji z imponującą nośnością. Konstrukcje UltraCor® są trwałe, przyjazne dla środowiska i łatwe w montażu.
Rozpiętość konstrukcji może przekraczać 30 m. Wiadukt wykonany ze stalowej blachy falistej UltraCor® został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa jako obiekt gruntowo-powłokowy o największej rozpiętości na świecie wynoszącej 32,39 m.
Konstrukcje UltraCor® są przeznaczone do budowy obiektów dla wszystkich klas obciążeń, spełniając zaawansowane wymagania klienta. Przenoszą obciążenia ruchem drogowym i kolejowym oraz tłumem pieszych.
Obiekt o rozpiętości 20 m i długości 100 m można zmontować w około 3 tygodnie. Konstrukcje montuje się przy udziale kilkuosobowej brygady montażowej pod nadzorem jednego wykwalifikowanego brygadzisty. Montaż wymaga zaledwie jednego żurawia i podstawowych narzędzi.
Od wysuniętych daleko na północ lokalizacji w Szwecji po palące słońce Egiptu: proces montażu nie jest uzależniony od pory roku. Nasze konstrukcje montujemy również w warunkach zimowych. Stal o wysokiej wytrzymałości, ochrona przed korozją i prosta konstrukcja — to wszystko składa się na niezwykłą wytrzymałość konstrukcji UltraCor®. Zawsze opracowujemy system ochrony przed korozją i stosujemy farby odpowiednie do danego regionu geograficznego.
Blacha stalowa w konstrukcjach UltraCor® jest standardowo zabezpieczona przed korozją przez powłokę cynkową nanoszoną metodą zanurzeniową. W zależności od warunków środowiskowych (oddziaływania wody, powietrza i zasypki gruntowej) należy dostosować ochronę antykorozyjną, obejmującą w razie potrzeby system powłok malarskich. Zapewnia to długi czas eksploatacji wynoszący 100–120 lat. Właściwie zastosowane konstrukcje nie wymagają żadnych specjalnych środków utrzymaniowych. 99% prac utrzymaniowych polega na czyszczeniu powierzchni, a prace odtworzeniowe powłok malarskich wykonuje się w 20–30 letnich interwałach.
Stal podlega w 100% recyklingowi, a jej wytworzenie zużywa kilkakrotnie mniej zasobów naturalnych niż produkcja betonu. Szybki proces montażu gwarantuje zminimalizowanie zanieczyszczeń i zakłóceń dla środowiska naturalnego. Konstrukcja oparta na podporach nie zakłóca naturalnego koryta rzeki, co pozwala na swobodną migrację żyjących tam organizmów.
Dzięki głębokiemu przetłoczeniu blachy falistej w tych konstrukcjach można z nich budować łuki o rozpiętości 30 m, nieosiągalnej w przypadku zastosowania innych konstrukcji z blachy falistej.
Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem!