pl
ViaCon » Bridges and culverts » CON/SPAN

CON/SPAN®

Prefabrykowane konstrukcje żelbetowe  

Prefabrykowane konstrukcje inżynierskie idealne do budowy mostów, wiaduktów, tuneli oraz przejść dla pieszych i dla zwierząt.

Konstrukcje inżynierskie CON/SPAN® są wykonane z prefabrykowanych elementów żelbetowych i są stosowane do budowy mostów, wiaduktów, tuneli czy przejść dla zwierząt. Mogą być używane do konstruowania obiektów drogowych i kolejowych wszystkich klas obciążeń. Krótki czas montażu i bogaty typoszereg przekrojów czynią konstrukcje CON/SPAN® bardzo uniwersalnym rozwiązaniem.

Obiekty prefabrykowane dla szybkiej i efektywnej budowy

Konstrukcje prefabrykowane są idealnym rozwiązaniem dla projektów, które wymagają szybkiej budowy przy zachowaniu wysokiej jakości i wytrzymałości konstrukcji. Dzięki prefabrykacji elementów żelbetowych, proces montażu może być znacznie skrócony, co przekłada się na oszczędność czasu i kosztów. Dodatkowo, prefabrykacja zapewnia większą kontrolę nad jakością produkcji oraz redukcję ryzyka związanego z warunkami atmosferycznymi podczas budowy.

Skontaktuj się z nami
Maciej Węgrzynowski

Kierownik Działu Mosty Acrow i CON/SPAN
+48 60 176 54 47
maciej.wegrzynowski@viacon.pl

Download Catalogue

Cechy i zalety 

Szybki i prosty montaż

Prefabrykaty CON/SPAN® nie wymagają stosowania szalunków ani konstrukcji wsporczych dzięki czemu prace betoniarskie na budowie są ograniczone do minimum. W ciągu jednego dnia można zmontować kilkanaście elementów co w zależności od wielkości prefabrykatów daje nawet do 30 m konstrukcji. Obiekt o długości około 25 metrów wraz z systemem ścian czołowych i skrzydeł można ukończyć w kilka tygodni zamiast kilku miesięcy potrzebnych na wykonanie obiektu monolitycznego.

Niższe koszty utrzymania

Brak urządzeń dylatacyjnych i łożysk czynią konstrukcje CON/SPAN® prostymi i tanimi w eksploatacji. Prace utrzymaniowe ograniczają się do dbania o stan powierzchni betonowych. 

Optymalny kształt

Konstrukcje CON/SPAN® charakteryzują się zoptymalizowanym kształtem będącym połączeniem wydajności hydraulicznej i możliwości konstrukcyjnych. 

Kompletna konstrukcja

System CON/SPAN® obejmuje prefabrykowane elementy ustroju nośnego, prefabrykowane ławy żelbetowe, prefabrykowane ściany czołowe i skrzydła. Elementy systemu można także łączyć z elementami wykonanymi w sposób tradycyjny na budowie, co pozwala optymalnie dostosować konstrukcję do indywidualnych potrzeb.

Minimalne zakłócenia dla ludzi

Dzięki prefabrykacji oraz szybkiemu montażowi uciążliwość budowy dla lokalnej społeczności jest zredukowana do minimum. Wpływa to również korzystnie na środowisko naturalne oraz minimalizuje koszty społeczne.  

Wysoka jakość

Dzięki prefabrykacji w kontrolowanych, powtarzalnych warunkach produkcji osiągana jest wysoka jakość produktu. 

Właściwości
 • Rozpiętość: od 3,96m do 19,80 m 

 • Wysokość: 0,985m do 4,20m 

 • Nośność: wszystkie klasy obciążeń zmiennych 

 • Materiał: konstrukcje żelbetowe 

 • Kształt: rama otwarta z krzywoliniowym ryglem 

 • Certyfikacja: Krajowa Ocena Techniczna nr IBDiM-KOT-2020/0590, wydanie 2. 

 • Certyfikacja: Certyfikat CE

Zastosowania
 • Mosty

 • Wiadukty

 • Przejścia nad i pod drogami 

 • Tunele dla pieszych 

 • Ekologiczne przejścia dla zwierząt 

Request a quote or brochure

Masz projekt do wykonania? 

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem!

Skontaktuj się