pl
ViaCon » GeoTechnical Solutions

GeoTechnical Solutions

Rozwiązania Geotechniczne

Wiodący dostawca rozwiązań geotechnicznych do różnych zastosowań.

Nasze geosyntetyki znajdują szerokie zastosowanie w dziedzinie inżynierii geotechnicznej. W swojej ofercie posiadamy takie wyroby jak geowłókniny, geotkaniny, geosiatki, geomaty, geomemebrany, geokompozyty drenażowe.

Wzmacnianie i separacja podłoża, zabezpieczanie skarp nasypów to tylko niektóre przykłady zastosowań naszych geosyntetyków. Oferujemy zróżnicowaną gamę rozwiązań i produktów obejmującą geosyntetyki, bloczki betonowe do budowy ścian oporowych, rury przepustowe z PP i HDPE, systemy kanalizacji deszczowej i sanitarnej. 

Naszymi klientami są projektanci i wykonawcy z branży budowlanej, infrastrukturalnej (branża drogowa, kolejowa), jak i z branży energetycznej oraz kopalnie. Do naszych odbiorców należą również przedsiębiorstwa z sektorów wodociągów i kanalizacji, ochrony środowiska, gospodarki leśnej oraz rolnictwa, w zależności od zastosowań i specjalizacji firmy.

Obszary zastosowania rur PP, HDPE

Rury PP oraz HDPE znajdują zastosowania w różnych obszarach, nie tylko w drogownictwie, ale
również w rolnictwie oraz w lasach. Świetnie spełniają swoją funkcję jako przepusty drogowe oraz  kanalizacja grawitacyjna. Służą również do przeprowadzania cieków wodnych oraz budowy rowów krytych. Obszarów zastosowań jest wiele z uwagi na ich trwałość, odporność na korozję oraz dobre właściwości termoizolacyjne.

Obszary zastosowania geosyntetyków

Rozwiązania geosyntetyczne są szeroko stosowane w hydroinżynierii, melioracji, rolnictwie i leśnictwie. Służą do wzmocnienia podłoża gruntowego, budowy i zbrojenia skarp nasypów, są elementem odwodnienia oraz oddzielają dwa środowiska gruntowe. Geosyntetyki stosowane są również przy remontach nawierzchni bitumicznych jako dodatkowe zabezpieczenie przed koleinowaniem i spękaniami odbitymi oraz jako warstwa poślizgowa w sztywnych nawierzchniach betonowych. 

Obszary zastosowania ścian oporowych z gruntu zbrojonego

Ściany oporowe z gruntu zbrojonego służą do budowy przyczółków obiektów mostowych,
wykończenia stożków przy przyczółkach,
wykończenia skarp nasypów o nachyleniu od 86°do 90°,
zabezpieczenia skarp nasypów.

Przewaga konkurencyjna

Jako wiodący w Europie dostawca sprawdzonych i kompleksowych rozwiązań inżynierskich znajdujemy przewagę w sześciu kluczowych obszarach:

Innowacje technologiczne

Dzięki wprowadzaniu nowych technologii produkcji oraz nowatorskim rozwiązaniom zyskujemy przewagę w jakości i efektywności naszych produktów.

Ekologiczne i trwałe materiały

W trosce o  zrównoważony rozwój stosujemy neutralne dla środowiska materiały do produkcji, spełniające normy środowiskowe.

Wsparcie klienta

Zapewniamy wsparcie techniczne na każdym etapie realizacji projektu. Posiadamy rozwiązania dostosowane do potrzeb klienta  oraz gwarantujemy szybką obsługę inwestycji.

Dostępność materiału

Naszą przewagą jest dostępność oferowanych produktów dzięki rozwiniętej sieci handlowców oraz posiadanym magazynom w kluczowych obszarach Polski.

Badania i Rozwój

Nasze inwestycje w ciągły rozwój i badania pozwalają optymalizować procesy produkcji oraz wprowadzać nowe produkty i usługi do oferty.

Certyfikacje i normy jakości

Posiadane certyfikaty potwierdzają wysoką jakość oferowanych rozwiązań. 

Rury z tworzyw sztucznych
Wzmacnianie, zbrojenie gruntu
Separacja gruntu
Zabezpieczenie przeciwerozyjne skarp
Geobariery
Geokompozyty drenażowe
Wzmacnianie nawierzchni asfaltowych
Ściany oporowe
This site is registered on wpml.org as a development site. Switch to a production site key to remove this banner.