Zabezpieczenie skarp i osuwisk – Viablock

Ściany oporowe

mury oporowe

Głowne zastosowanie ścian oporowych ViaBlock to zabezpieczanie osuwisk oraz zabezpieczenie skarp.

Lico ściany w systemie ViaBlock stanowią betonowe bloczki  połączone z geosyntetykiem zbrojącym nasyp. Bloczek stanowi nieodłączny element systemu i może być stosowany wyłącznie z pozostałymi elementami systemu, np.: jednokierunkową siatką polietylenową oraz polietylenowymi łącznikami (T-clip).

Bloczki oporowe

W systemie ścian oporowych ViaBlock występują dwa rodzaje bloczków, wykonanych z betonu C25/30:

  • bloczki ścienne (aktywne, pasywne),
  • elementy wieńczące ścianę.

Siatka

Do zbrojenia  nasypu wykorzystywana jest jednokierunkowa polietylenowa geosiatka o sztywnych wezłach typu TT firmy TENAX.

Pozostałe elementy systemu

Do łączenia bloczków z siatką stosowany jest polietylenowy łącznik (T-Clip); natomiast do łączenia poprzecznego dwóch geosiatek - bodkin – pręt wykonany z polietylenu HDPE o wymiarach 6x40x1050 mm.

ściana oporowaZalety stosowania systemu ViaBlock:

  • niewielki koszt wykonania ściany oporowej,
  • prosty i szybki montaż,
  • możliwość formowania ścian różnego kształtu (w łuku wklęsłym lub wypukłym),
  • bloczki mogą być wykonane z kamienia o różnych barwach.

  
Mury oporowe, mur oporowy, ściany oporowe, ściana oporowa, ViaWall, ViaMesh, ViaWall Mesh, ViaBlock, grunt zbrojony, grunty zbrojone, nasyp, nasyp zbrojony, skrzydełka mostowe,  zabezpieczanie osuwisk, zabezpieczenie skarp, konstrukcja oporowa, konstrukcje oporowe,  wał przeciwpowodziowy, wały przeciwpowodziowe,  system ścian oporowych, bloczki oporowe.

Profesjonalne zabezpieczanie skarp i osuwisk

Warto zaznaczyć, że system gruntu zbrojonego: bloczki i siatki polimerowe zbrojące grunt pełnią istotną rolę w stabilizowaniu skarp. Minimalizują ryzyko powstania osuwisk ziemi, która mogła zostać naruszona w trakcie prowadzenia prac budowlanych bądź w wyniku działania wody. Dla powodzenia całego przedsięwzięcia należy zapewnić ziemi odpowiednie podparcie, a tym samym zapobiec ewentualnym przemieszczeniom w przyszłości. W tym celu stosuje się wspomniany system montowania bloków betonowych wraz z siatkami poliestrowymi.

Dla stworzenia konstrukcji zgodnej z wymogami budowlanymi warto postawić na sprawdzony system, jakim jest ViaBlock. Nasze dotychczasowe doświadczenie w dostarczaniu rozwiązań tego typu z pewnością przyda się podczas planowania prac budowlanych oraz remontów drogowych.

Zabezpieczanie osuwisk w systemie ViaBlock

Walorów proponowanego przez nas rozwiązania jest znacznie więcej - aby się o tym przekonać, warto podstawić na rekomendowane systemy ViaBlock. Zachęcamy do bliższego zapoznania się z naszymi metodami na zabezpieczenie skarp, które umożliwiają właściwe przeprowadzenie planowanych prac budowlanych. W ramach współpracy dostarczymy elementy potrzebne do przeprowadzenia remontów drogowych, ale nie tylko. Wskazujemy również, w jaki sposób wykorzystać pełen potencjał systemów zabezpieczania skarp przed osuwiskami.

Do pobrania

herb miasta ułożony z cegieł maszyny budowalne skarpa przy drodze betonowe bloczki ścieżka dla rowerzystów chodnik prowadzący do plaży betonowa ściana przy drodze bloczki betonowe wjazd do tunelu siatki i bloczki budowa ściany oporowej ściana wiaduktu z herbem miasta wielokolorowa ściana oporowa wyrównywanie nawierzchni herb miasta na ścianie oporowej układanie bloczków betonowych fragment ściany oporowej zabudowywanie rury stalowej bloczki ścienne

Zapytaj o produkt

Wybierz oddział:

Maciej Wiśniewski

Koordynator Produktu Ściany Oporowe