Geowłókniny są wyrobami geosyntetycznymi służącymi do separacji podłoża gruntowego pod konstrukcją nawierzchni, podtorza itd. Pełnią również funkcję warstwy rozdzielającej między gruntami lub kruszywami o różnym uziarnieniu. Do ich produkcji wykorzystywane są włókna polimerowe (geowłóknina polipropylenowa lub poliestrowa), które łączy się za pomocą igłowania i poddaje obróbce termicznej.
Geowłókniny charakteryzują się wysoką zdolnością przepływu wody zarówno w płaszczyźnie pionowej, jak i poziomej.
Geowłókniny dzięki dużej wytrzymałości na rozciąganie, rozdzieranie i wysokiej odporność na przebicie (określonej wymaganiami) pozwalają na skrócenie czasu potrzebnego na budowę, zapewniając opłacalne rozwiązanie do długotrwałego użytkowania.
Odznaczają się bardzo wysokim wydłużeniem przy zrywaniu. Wysoka elastyczność i możliwość dostosowania się do kształtu powierzchni ułatwia ich zwijanie i docinanie na miejscu montażu.
Geowłókniny świetnie nadają się separacji podłoża gruntowego pod konstrukcją nawierzchni i pełnią funkcję warstwy rozdzielającej między gruntami o różnym uziarnieniu. Stosowane są również do zabezpieczenia brzegów rzek, przy budowie wałów i zbiorników wodnych. Stanowią także element pionowych i poziomych drenów geosyntetycznych oraz warstwę poślizgową pod nawierzchnią betonową.
Brak szkodliwości dla środowiska naturalnego. Montaż geowłóknin jest prosty i nie wymaga wiedzy inżynieryjnej. Mogą być szeroko stosowane na podstawie klasy wytrzymałości GRK.
Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem!