Rura do przepustu HelCor® – solidne i sprawdzone rozwiązanie
Rura do przepustu wykonana ze stalowej blachy falistej typu HelCor® to innowacyjne i sprawdzone rozwiązanie, które cieszy się coraz większym uznaniem wśród projektantów i wykonawców infrastruktury drogowej oraz inżynieryjnej. Rury spiralne z blachy falistej (znane również jako rury stalowe spiralnie karbowane) doskonale sprawdzają się w budowie przepustów drogowych, kolejowych oraz w wielu innych zastosowaniach w inżynierii lądowej i wodnej. Produkt posiada znak CE, a jego jakość została potwierdzona m.in. Krajową Oceną Techniczną Nr IBDiM-KOT-2017/0042 i Nr IBDiM-KOT-2017/0043.
Montaż rur HelCor® jest znacznie szybszy w porównaniu z montażem elementów betonowych. System lekkich rur jest montowany z odcinków w przepust przy pomocy złączek opaskowych. Montaż jest prowadzony przez ekipę montażową pod nadzorem jednego wykwalifikowanego brygadzisty i wymaga tylko żurawia lub koparki w połączeniu z podstawowymi narzędziami. Przepust o wymiarach 80 m × 3 m można zmontować w zaledwie 1 dzień.
Montaż można przeprowadzać w różnych warunkach pogodowych, zarówno podczas mrozów, jak i w upały. Rury są odporne na temperatury w zakresie od -50°C do +50°C.
Oprócz rur o przekroju okrągłym są również dostępne rury o kształcie łukowo-kołowym. Rura o kształcie łukowo-kołowym posiada o 65–100% większą powierzchnię przepływu przy tym samym poziomie napełnienia co rura okrągła o tej samej wysokości.
Blacha stalowa w rurach HelCor® jest zabezpieczona przed korozją przez powłokę cynkową nanoszoną metodą zanurzeniową. Jej czas eksploatacji zależy od środowiska zabudowy rury i może wynosić ponad 100 lat. Właściwie zamontowane rury nie wymagają żadnych specjalnych środków utrzymaniowych. 99% prac utrzymaniowych sprowadza się do renowacji powierzchni 3–4 razy na 100 lat.
Stal o wysokiej wytrzymałości, ochrona przed korozją i prosta konstrukcja — to wszystko składa się na niezwykle długi czas eksploatacji systemu rur HelCor®. Rury mogą być zabezpieczone powłoką cynkową nanoszoną metodą zanurzeniową oraz dodatkową powłoką polimerową o grubości 300 μm (Trenchcoat™, W-Protect™, ISO-Film lub podobne), jedno- lub dwustronną, stosowaną w przypadku planowanej eksploatacji w środowisku o zwiększonej agresywności.
Poziom emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii i wody jest znacząco mniejszy w przypadku produkcji stali niż w przypadku produkcji betonu. Stal jest również przyjazna dla środowiska, ponieważ jest w 100% zdatna do ponownego wykorzystania. Wreszcie szybki montaż rur pozwala ograniczyć zakłócenia, wynikające z procesu budowy, w otaczającym środowisku.
Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem!