pl
ViaCon » GeoTechnical Solutions » GCL

GCL

Bariery geosyntetyczne do separacji cieczy i gazów 

Bariery GCL stanowią skuteczną hydroizolację

Geobariery lub geosyntentyczne okładziny gliniaste (GCL) to bariery geosytentyczne służące do hydroizolacji i separowania cieczy i płynów. Są wykonane z jednej warstwy igłowanej geowłókniny i jednej warstwy geotkaniny, rozdzielonymi warstwą bentonitu sodowego o doskonałych właściwościach hydroizolacyjnych. Są znane ze niskiej przepuszczalności, wysokiej wydajności i możliwości samoregeneracji.

Skontaktuj się
Martin Karu

Sales representative
+558 2566 587

Name Name

+558 2566 587

Download Catalogue

Cechy i zalety 

Bardzo niska przepuszczalność

Bariery GCL zapewniają skuteczną izolację przed cieczami, oparami i gazami. Przepuszczalność barier GCL jest znacząco niższa w porównaniu z typowymi ubijanymi okładzinami gliniastymi. W połączeniu z geomembranami stanowią rozwiązanie o praktycznie zerowej przepuszczalności.  

Samoregeneracja

Bentonit sodowy to naturalna glinka wiążąca się łatwo z wodą. Nasączony może zwiększyć swoją objętość aż 10-krotnie. Umożliwia to samoregenerację bariery w przypadku wszelkich uszkodzeń i przebić, jak również samoistne uszczelnianie połączeń. 

Łatwy montaż

Montaż wykonuje się przy użyciu belki do układania, co pozwala obniżyć koszty robocizny. Obsługa produktu nie wymaga specjalistycznej wiedzy. Montaż barier GCL może być przeprowadzany przez regularnych podwykonawców, przy użyciu konwencjonalnych narzędzi i zgodnie z instrukcją montażu. 

Stała efektywność działania

W przeciwieństwie do ubijanych okładzin gliniastych efektywność działania barier GCL nie ulega pogorszeniu na skutek niskich lub zmiennych temperatur bądź wilgotności. Bariery nie pękają i nie przeciekają, a wszelkie uszkodzenia ulegną samoregeneracji dzięki pęcznieniu bentonitu sodowego. 

Minimalne koszty utrzymania

Bariery GCL nie wymagają prac utrzymaniowych w normalnych warunkach, a ich okres eksploatacji wynosi ponad 100 lat. Jeśli istnieje ryzyko kontaktu bariery z zanieczyszczoną glebą lub wodą, warto rozważyć wzmocnienie barier przez zastosowanie geomembran. 

Ekonomiczne i przyjazne dla środowiska

Ślad węglowy barier GCL jest o wiele mniejszy w porównaniu z ciężkimi okładzinami gliniastymi. Aby osiągnąć porównywalną skuteczność, potrzebna jest ubita glina o masie 150 razy większej niż masa barier GCL. Transport i montaż pochłaniają mniej zasobów i są bardziej opłacalne.

Zastosowania
  • Kanały, zbiorniki wody deszczowej i tereny podmokłe

  • Ochrona wód gruntowych

  • Strukturalna hydroizolacja

  • Drugorzędne systemy uszczelniające

  • Izolacja i warstwa wierzchnia wysypisk śmieci

  • Górnictwo

  • Stawy

  • Strukturalna hydroizolacja

Request a quote or brochure
[contact-form-7 html_class = "exp-form-rounded-with-underline exp-button-pill-block" id="13363"]

Masz projekt do wykonania? 

Skontaktuj się

FAQ’s

This is text that will be here so that it looks nicer. something

How are UltraCor® structures different from other ViaCon bridge solutions?

They are stronger and wider than SuperCor®, Hamco MP200plus®. As opposed to CON/SPAN, they are made of steel and not concrete so they are more ecological and 30-40% more cost-efficient. And unlike Acrow® 700XS®, they are applicable for buried solutions but take a bit longer to install.

Skontaktuj się z nami

Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem!

Skontaktuj się