Geotkaniny polipropylenowe

 

Wyrób posiada Certyfikat CE

Geotkaniny wykonane są z tasiemek polipropylenowych o wytrzymałości od 20 do 150 kN/m i wydłużeniu od 15 do 20 %. Charakteryzują się wysoką odpornością na uszkodzenia mechaniczne, promieniowanie UV oraz korozję chemiczną i biologiczną.

 Zastosowania:geotkanina ViaCon

 

  • wykonanie warstwy rozdzielającej między warstwami gruntu o różnych właściwościach,
  • wzmacnianie i separacja słabego podłoża gruntowego pod nawierzchnią drogową, podtorzem i fundamentami,
  • osłona systemów drenarskich,
  • konstrukcje hydrotechniczne,
  • geotuby.
     

Zalety:

  • geotkanina skutecznie wzmacnia i stabilizuje słabonośne podłoże gruntowe,
  • doskonale nadaje się jako warstwa rozdzielająca dwa różne grunty o odmiennych właściwościach.


geotkanina geosyntetyki     geotkanina ViaCon

 

W sprawie doboru materiału i parametrów technicznych prosimy o kontakt z działem technicznym – dane kontaktowe w sekcji „zapytaj o produkt”.

 

Do pobrania

Jednym z popularnych geosyntetyków, czyli produktów mających na celu rozwiązywanie problemów geotechnicznych, są tzw. geotkaniny. Dzięki złożonemu procesowi produkcji tego rodzaju geosyntetyki posiadają szereg właściwości, które pozwalają na ich szerokie zastosowanie w wielu branżach, a przede wszystkim w budownictwie. Te proste w zamontowaniu materiały wzmocnią i ustabilizują słabonośne podłoże, a także skutecznie rozdzielą różne warstwy gruntu. Raz położona geotkanina zachowa swoją funkcjonalność przez lata.

Czym różni się geotkanina od geowłókniny?

Geowłókniny pojawiły się na rynku już wiele lat temu. Chociaż skutecznie separowały, filtrowały czy też były wykorzystywane do drenowania, okazały się niewystarczająco odporne na rozciąganie. Z tego powodu geowłókniny nie mogły dodatkowo służyć do wzmocnienia czy uzbrojenia podłoża. W tym celu stosowane są za to geotkaniny, które posiadają odpowiedni splot pasm polipropylenowych, pozwalający na pełnienie wszystkich wyżej wymienionych funkcji. Dzięki swoim właściwościom są odporne na korozję chemiczną i biologiczną oraz na szereg uszkodzeń mechanicznych. Co więcej, to materiał, który nie jest podatny na szkodliwe działanie promieniowania UV oraz innych czynników zewnętrznych powodujących niszczenie.

W jakich realizacjach sprawdzą się geotkaniny polipropylenowe?

Nowe inwestycje, takie jak wzmacnianie oraz stabilizacja dróg, linii kolejowych, nasypów oraz wałów przeciwpowodziowych, są realizowane praktycznie codziennie. Ze względu na fakt, że geotkaniny polipropylenowe mogą pełnić kilka funkcji, często stosuje się je w tego typu przedsięwzięciach budowlanych. Ceny tego materiału zależne są od jego gramatury oraz innych parametrów technicznych, lecz jego zakup nie stanowi zwykle dużego wydatku.

układanie geotkaniny PP rozwijanie rolki geosyntetycznej tkaniny układanie geotkaniny na leśnej drodze zasypywanie piaskiem materiału PP

Zapytaj o produkt

Wybierz oddział:

Mariusz Peroński

Dyrektor Działu Geosyntetyki i Rury z Tworzyw Sztucznych

Paweł Radziemski

Koordynator ds. Geosyntetyków i Ścian Oporowych

Marta Humerska

Doradca ds. Handlowych Geosyntetyki

Ewelina Saniuta

Doradca ds. Handlowych Geosyntetyki

Tomasz Rycombel

Kierownik Oddziału Kielce

Michał Połubiński

Kierownik Oddziału Warszawa

Marek Surus

Kierownik Oddziału Gdańsk

Artur Wojciechowski

Kierownik Oddziału Kraków

Jacek Oszytko

Kierownik Oddziału Wrocław