O firmie

ViaCon Polska sp. z o.o. wchodzi w skład założonej w roku 1986 w Szwecji i Norwegii Grupy ViaCon. Jest to największa w Europie organizacja działająca na rynku przepustów z rur stalowych spiralnie karbowanych i elementów konstrukcyjnych z blachy falistej. Grupa ViaCon jest obecna w 19 krajach. Dzięki wsparciu całej grupy i możliwościom korzystania ze wspólnych doświadczeń, każda firma oferuje produkty najwyższej jakości i profesjonalne doradztwo techniczne.

Na rynku krajowym firma ViaCon Polska działa od 1997 roku. Obecnie w grupie firm podlegającej organizacyjnie ViaCon w Polsce są firmy z Czech, Słowacji, Austrii, Węgier, Rumunii, Bułgarii i Turcji. W 2007 roku swoją działalność rozpoczęła firma ViaCon Construction należąca do Grupy ViaCon. Jej zadaniem jest wykonawstwo obiektów inżynierskich na potrzeby budownictwa komunikacyjnego. W 2021 roku w wyniku połączenia trzech spółek działających w Polsce, firma ViaCon Construction została częścią ViaCon Polska.

W celu podniesienia jakości obsługi i przyspieszenia terminów dostaw firma ViaCon Polska Sp. z o.o. od 2008 roku zaczęła tworzyć oddziały i filie na terenie Polski. Pierwsze powstały w Warszawie i Kielcach, kolejne w Krakowie, Gdańsku, Szczecinie, Białymstoku, Bydgoszczy, Katowicach, Rzeszowie, Wrocławiu. Wiele z nich posiada swój magazyn, co zapewnia stały dostęp do towarów i szybki czas dostawy.
Zapraszamy do odwiedzenia profilu ViaCon Polska na portalach LinkedIn, Facebook, Instagram oraz naszego oficjalnego kanału w serwisie internetowym YouTube!

www.youtube.com/viaconpolska

www.facebook.com/viaconpolska

linkedin.com/company/viacon-polska

www.instagram.com/viaconglobal

viacon

Działalność:

  • produkcja i sprzedaż: rura stalowa i stalowe elementy konstrukcyjne z blachy falistej do budowy obiektów inżynierskich: przepustów, mostów, wiaduktów, tuneli, przejazdów gospodarczych, przejść dla zwierząt,
  • produkcja i sprzedaż: rury z tworzyw sztucznych do budowy przepustów i kanalizacji deszczowej, systemy kanalizacji sanitarnej, zbiorniki retencyjne,
  • produkcja i sprzedaż: żelbetowe elementy prefabrykowane do budowy obiektów inżynierskich
  • naprawa: przepust, most, przejazd gospodarczy,
  • sprzedaż: geosyntetyki (geowłókniny, geosiatki, geotkaniny, geomaty, geokompozyty, geomembrany),
  • produkcja i sprzedaż: systemy do budowy ścian z gruntu zbrojonego
  • sprzedaż i dzierżawa: mosty tymczasowe typu Acrow.

Specjalizacja:

projektowanie, produkcja, dostawy, montaż, doradztwo techniczne w zakresie: przepusty stalowe z blachy falistej (lider na rynku polskim)

projektowanie, produkcja, dostawy, doradztwo techniczne w zakresie: przepusty z tworzyw sztucznych, żelbetowe elementy prefabrykowane do budowy obiektów inżynierskich, ściany oporowe z gruntu zbrojonego

dostawy, doradztwo techniczne w zakresie: geosyntetyki dla budownictwa drogowego, kolejowego, melioracyjnego

 

 

viacon

Lider w produkcji rur i elementów konstrukcyjnych z blachy falistej do budowy przepustów

Produkcja rur i elementów konstrukcyjnych z blachy falistej do budowy przepustów to nasza specjalność. Jako lider na polskim rynku współpracujemy zarówno z koncernami międzynarodowymi jak i małymi firmami lokalnymi. Wszystkich traktujemy z należytym szacunkiem, dbając tym samym o owocną współpracę.
Pracownicy firmy ViaCon to ludzie dobrze wykształceni, oddani, profesjonalni i sympatyczni. Sporą ich część stanowią młodzi ludzie, dlatego naszą siłą jest połączenie doświadczenia z energią młodości i chęcią ciągłego rozwoju. Fakt, iż ViaCon to lider w branży zobowiązuje i motywuje by cały czas dążyć do bycia lepszym.
Nasza produkcja kompleksowo zaopatruje rynki infrastrukturalne. Produkty i rozwiązania oferowane przez ViaCon stosowane są do budowy obiektów inżynierskich w ciągu dróg i w ciągu linii kolejowych na całym świecie.

Produkty zawarte w naszej ofercie: MultiPlate MP200, HelCor® i HelCor PA, SuperCor®, UltraCor, CON/SPAN® oraz geosyntetyki posiadają znak CE.

Mając na uwadze dobro naszych klientów oraz środowisko naturalne wdrożony i certyfikowany został Zintegrowany System Zapewnienia Jakości zgodny z ISO 9001:2015 oraz ISO 14001:2015.
Dodatkowo dysponujemy także Systemem Zarządzania Bezpieczeństwem i Higieną Pracy spłęniając normę ISO 45001:2018.

Naszym celem jest doskonalenie produktów oraz ścisła współpraca z klientami, ośrodkami naukowymi i badawczymi, a także administracją i dostawcami.

Mapka ułatwiająca dojazd do naszej firmy znajduje się w dziale kontakt.

 

STRATEGIA PODATKOWA

Informacja o realizowanej strategii podatkowej za rok podatkowy 2021 ViaCon Polska Sp. z o.o. - pobierz