ViaCon Szwecja zaprojektował, dostarczył i zainstalował opłacalne i ekologiczne rozwiązanie do zbierania wody deszczowej, wykorzystywane do chłodzenia serwerowni
Wyzwanie realizacyjne
W 2020 r. zespół projektantów zwrócił się do ViaCon z prośbą o znalezienie rozwiązania w zakresie pozyskiwania wody do chłodzenia serwerowni. Gmina nie była w stanie zapewnić wystarczającej ilości wody na te potrzeby, więc alternatywną propozycją było ponowne wykorzystanie wody deszczowej z dachu budynku przemysłowego do chłodzenia obiektu. System retencyjny WaterCor był idealny do tego zastosowania.
Zadanie polegało na opracowaniu systemu zbierania wody deszczowej, który byłby bardziej ekonomiczny, ekologiczny i łatwiejszy w montażu niż tradycyjne rozwiązania, takie jak betonowe czy tworzywowe zbiorniki. Wymagania te zostały spełnione dzięki systemowi retencyjnemu WaterCor, który klient wybrał jako najlepsze rozwiązanie. Po instalacji pierwszego zbiornika WaterCor klient złożył zamówienie na trzy kolejne.
Specyfikacja
Zastosowane rozwiązanie
Inżynierowie ViaCon zaprojektowali zbiornik retencyjny WaterCorTank z spiralnie karbowanych rur HelCor, który lepiej i bardziej wydajnie odpowiadał na potrzeby projektu niż pierwotnie planowane zbiorniki z żelbetowych modułów. Te ostatnie były droższe, generowały wyższe koszty produkcji.
W rezultacie uzyskano:
• Konstrukcję zbiornika z trwałego, odnawialnego materiału
• Przyjazną dla środowiska realizację projektu wpisującego się w ideę zrównoważonego rozwoju
• Krótszy czas budowy
• Trwała konstrukcję zbiornika zapewniającą długą żywotność inwestycji
• Oszczędność kosztów dzięki krótszemu czasowi budowy i niższym wymaganiom konserwacyjnym
Przewaga technologiczna
ViaCon koncentruje się na wykorzystaniu bardziej ekologicznych i trwałych materiałów do budowy obiektów inżynierskich w celu zmniejszenia śladu węglowego inwestycji.
Dzięki zastosowaniu rozwiazania ViaCon, projekt przyniósł oczekiwane korzyści w zakresie funkcjonalności i ochrony środowiska, takie jak:
• Łatwiejsza i szybsza budowa dzięki prostszej konstrukcji
• Niższe potrzeby w zakresie utrzymania
• Optymalizację kosztów inwestycji, w tym mniejsze zużycie energii i paliw kopalnych podczas budowy
Stal w 100% nadaje się do recyklingu, przyczyniając się do rozwoju gospodarki o obiegu zamkniętym.
Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem!
ViaCon constructs connections. Consciously.
Dzięki połączeniu ponad trzydziestoletniego doświadczenia z najnowszą, współczesną technologią, firma ViaCon stała się pionierem w dziedzinie budowy mostów i przepustów, rozwiązań geotechnicznych i systemów retencyjnych.
ViaCon Polska Sp. z o. o.
ul. Przemysłowa 6
64-130 Rydzyna