Separatory oleju i piasku to urządzenia służące do odseparowania piasku i substancji ropopochodnych z zanieczyszczonych wód deszczowych, a następnie odprowadzenia oczyszczonej wody do systemu kanalizacji lub gruntu. W związku z nasilającymi się intensywnymi opadami deszczu, na utwardzonych powierzchniach w miastach i na terenach przemysłowych dochodzi do gromadzenia się zanieczyszczeń w postaci olejów i innych niebezpiecznych substancji, które następnie spłukane opadami mogą się przedostać do wód gruntowych i powierzchniowych, zanieczyszczając środowisko. Separatory pozwalają temu zapobiec, ponieważ oddzielają olej i cząsteczki niepożądanych substancji od wody, a następnie odprowadzają podczyszczoną wodę do gruntu lub systemów kanalizacyjnych. Separatory są wykonane ze spiralnie karbowanych rur HelCor®, odznaczających się wytrzymałością, niską masą i trwałością. To rozwiązanie jest szczególnie przydatne na parkingach samochodowych, stacjach paliwowych, myjniach, w portach i na terenach przemysłowych oraz układach dróg i ulic.
Stosunkowo niewielki ciężar zbiorników nie wymaga użycia ciężkiego sprzętu budowlanego podczas instalacji. Przekłada się to na niższe koszty logistyczne i transportowe. Produkcja zbiorników z elementów o długościach do 16 m pozwala znacząco obniżyć koszty transportu i skrócić czas zabudowy.
Zabudowę przeprowadza wykwalifikowany zespół montażowy. Proces montażu jest szybki: w przypadku mniejszych obiektów może zostać zrealizowany w zaledwie jeden dzień. Pojedyncze segmenty instalacji można łączyć w ciągi, aby uzyskać wymaganą pojemność retencyjną.
Blacha stalowa w rurach HelCor® o wysokiej wytrzymałości, ochrona przed korozją, prosta konstrukcja i ograniczenie ilości połączeń do minimum — to wszystko składa się na długi czas eksploatacji zbiorników. Zabudowę zbiorników można przeprowadzać zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach.
Zbiorniki wykonane ze stalowych rur HelCor® są zabezpieczone przed korozją przez powłokę cynkową nanoszoną metodą zanurzeniową. Ich czas eksploatacji wynosi ponad 100 lat. Właściwie zamontowane zbiorniki nie wymagają żadnych specjalnych środków utrzymaniowych.
Poziom emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii i wody jest znacząco mniejszy w przypadku produkcji stali niż w przypadku produkcji betonu. Stal jest również przyjazna dla środowiska, ponieważ jest w 100% zdatna do ponownego wykorzystania.
Nasz zespół specjalistów nadzoruje cały cykl realizacji projektu, od planowania po ukończenie wdrożenia. Rozwiązanie jest wdrażane zgodnie ze wszystkimi regulacjami technicznymi i oczekiwaniami dotyczącymi jakości.
Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem!