Zbiorniki na wodę deszczową służą do gromadzenia deszczówki, którą można później wykorzystać. Zamiast pozwalać wodzie opadowej spływać do kanalizacji, zbiera się ją i przechowuje.
Zbiorniki na wodę deszczową to idealne rozwiązanie na problemy związane ze zmianami klimatu, takimi jak susze i gwałtowne ulewy. Betonowe powierzchnie nie wchłaniają wody, a zbiorniki na wodę deszczową pozwalają na jej efektywne gromadzenie. Mogą one zbierać wodę z terenów przemysłowych i mieszkalnych (parkingi, magazyny, supermarkety), chroniąc budynki i posesje przed zalaniem.
Wykorzystanie deszczówki to oszczędność i korzyść dla środowiska. Zbiorniki na wodę deszczową to sprawdzone, ekonomiczne i ekologiczne rozwiązanie do zarządzania wodą opadową. Pozwalają na powolne odprowadzanie nadmiaru wody do kanalizacji lub środowiska naturalnego, zapobiegając przeciążeniom.
Ze względu na stosunkowo niewielki ciężar zbiorników nie ma konieczności użycia ciężkiego sprzętu budowlanego podczas instalacji. Przekłada się to na niższe koszty logistyczne i transportowe. Produkcja zbiorników z elementów o długościach do 16 m pozwala znacząco obniżyć koszty transportu i skrócić czas zabudowy.
Zbiorniki wykonane z rur HelCor® charakteryzują się wysoką wytrzymałością, doskonałym zabezpieczeniem antykorozyjnym, prostą konstrukcją i niewielką ilością połączeń. Zabudowę zbiorników można przeprowadzać niezależnie od warunków pogodowych.
Zabudowę przeprowadza wykwalifikowany zespół montażowy. Proces montażu przebiega sprawnie: w przypadku mniejszych obiektów może zostać zakończony w zaledwie jeden dzień. Pojedyncze segmenty układu zbiorników można łączyć w ciągi lub baterie, aby uzyskać wymaganą pojemność retencyjną.
Stalowe zbiorniki z rur HelCor® są zabezpieczone przed korozją dzięki powłoce cynkowej nanoszonej metodą zanurzeniową. Dodatkowo mogą być pokryte powłoką polimerową, co wydłuża ich czas eksploatacji nawet do 100 lat. Właściwie zamontowane zbiorniki nie wymagają dodatkowych środków utrzymaniowych poza okresowymi przeglądami.
Poziom emisji dwutlenku węgla oraz zużycia energii i wody jest znacząco mniejszy w przypadku produkcji stali niż w przypadku produkcji betonu. Stal jest przyjazna dla środowiska, ponieważ jest w 100% zdatna do recyklingu.
Nasz zespół specjalistów nadzoruje cały cykl realizacji projektu, od planowania po ukończenie inwestycji. Rozwiązanie jest wdrażane zgodnie ze wszystkimi regulacjami technicznymi i oczekiwaniami dotyczącymi jakości.
Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem!