Skutki powodzi pociągają zawsze za sobą znaczne straty materialne, także w infrastrukturze drogowej i mostowej. Podmyte drogi samochodowe i kolejowe, zniszczone obiekty inżynierskie, powodują poważne zakłócenia w komunikacji nie tylko w okresie samej klęski żywiołowej, ale także w długim okresie po niej.
W wyniku powodzi wiele dróg oraz przepław mostowych przestało istnieć odcinając od świata mieszkańców okolicznych terenów. Ponowne skomunikowanie takich obszarów jest kluczowe.
Remont i naprawa infrastruktury drogowej, kolejowej i mostowej to jedno z wyzwań, które dotyczą usuwania skutków klęski żywiołowej spowodowanej przez fale powodziowe.
Mosty tymczasowe Acrow – szybkie reagowanie w sytuacjach awaryjnych
W sytuacjach kryzysowych nasze prefabrykowane mosty modułowe Acrow są natychmiastowym i niezawodnym rozwiązaniem. Pomagają przywrócić łączność zalanych i zdewastowanych terenów po powodzi, umożliwiając pomoc w przypadku katastrof i odbudowę dotkniętych społeczności.
Mosty tymczasowe Acrow są idealnymi rozwiązaniami do przywracania uszkodzonej lub zniszczonej infrastruktury, a zapas komponentów modułowych oznacza szybką dostawę w dowolne miejsce, nawet w trudnych warunkach.
Rury i konstrukcje podatne z blach falistych to technologia umożliwiająca szybką i sprawną budowę przepustów, mostów oraz innych obiektów inżynierskich.
Jednym ze sposobów przywracania komunikacji na terenach popowodziowych jest zastosowanie konstrukcji ze stalowych blach falistych jako przepustów i małych mostów. Pierwsze zastosowania konstrukcji stalowych z blach falistych typu MultiPlate oraz SuperCor na terenach zniszczonych powodzią miały miejsce po „powodzi tysiąclecia” w 1997 roku, a także w latach późniejszych.
Konstrukcje te zdały powodziowy egzamin między innymi na wartkich rzekach Kotliny Kłodzkiej – Nysy Kłodzkiej, Bystrzycy Dusznickiej czy Białej Lądeckiej.
Skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem!